IN ENGLISHenglish.html
FOTOALBumpildialbum.htmlpildialbum.htmlshapeimage_2_link_0
mis uudist???uudised.htmluudised.htmlshapeimage_3_link_0
KONTSERT Viljandi Folgilhttp://m.folk.ee:8080/ramgen/2006/Laudaukse_kaaksutajad.rm
ESIMENE
uhtelaulmine.htmluhtelaulmine.htmlshapeimage_5_link_0
Viited
viited.htmlviited.htmlshapeimage_7_link_0
KOntaktkontakt.htmlkontakt.htmlshapeimage_8_link_0
UUS!!!ohtu_tuleb.htmlohtu_tuleb.htmlshapeimage_9_link_0
Laudaukse Kääksutajate laulmisest ja lauludest. 
Oleme küll Eesti eri nurkadest pärit, ent juba mitu head aastat on üheskoos mõnus laulda olnud. Põhiliselt laulame regivärsilisi rahvalaule, ent tihtipeale tekivad meil nendega seoses omad tujud ja mõnud. Ja on mitmeid laule, mis on küll rahvalaulule sarnased, kuid päris oma tehtud. Juhtunud on ka, et mõne rahvalaulu sõnad uue viisiga elama hakkavad. Vahel aitavad laulule kaasa ka mõningad pillid - nõiatrumm, viled, parmupillid, torupill ja hiiu kannel. Meie jaoks on kõige tähtsam ikkagi laul, see oma ja ehe ja eestikeelne.           Laulude valikul lähtume eelkõige sõnumist, mida lauluga öelda, sest laul tuleb südamest ja laulu, mis lauljale midagi ei ütle, ei saagi laulda. Lauluseaded sünnivad enamasti ühiselt koos lauldes. Meie laulud kõlavad kõige paremini loomulikus ümbruses, looduses, mõnusas seltskonnas, aga ka hea kõlaga saalides.
Esimene pikem kontsert toimus 2000. aasta Viljandi Folgil Olustvere mõisas, samuti oleme laulnud Viljandi Folgil 2000-2003, 2006, Võru Folkloorifestivalil. Oleme andnud kontserte Stockholmis, Tartus, New Yorgis, Rakveres, Tallinnas, Viinis, Münchenis ja mitmel pool mujal. Laudaukse Kääksutajad võitsid Põlva rahvamuusikatöötluste festivali "Folkfest" peapreemia aastal 2004.
2006. aasta kevadel käisime koos Eesti tsirkuseartistidega Tartus, JÕhvis, Pärnus ja Tallinnas laulmas lastekontserdil“Kadunud linn”. 
Laudaukse kääksutajatelt on ilmunud kaks plaati- Ühtelaulmine 2003 ja Õhtu tuleb 2007.
http://folkfest.polvamaa.ee/http://www.postimees.ee/150406/esileht/kultuur/198206.phpuhtelaulmine.htmlohtu_tuleb.htmlshapeimage_10_link_0shapeimage_10_link_1shapeimage_10_link_2shapeimage_10_link_3