Tarsi talu


Kuula, mu süda,
maailma sosistusi -
ta avaldab sulle
armastust

R.Tagore

MTÜ Linnaaluste küla perenaiste selts


Linnaaluste küla perenaiste selts tegutseb alates 15.03.2002 a. Oleme registreeritud Tarsi talu juurde ja suuresti seotud kogu loodustalu tegevusega.


Seltsi esmaprojekt (alustatud juuni 2002 ) „ Linnaaluste küla ja Kõnnumaad tutvustav teabetahvel ja peatuskoht“ on lõpetatud. Peatuskoht on rajatud ja teabetahvlid püüavad möödasõitjate pilku ja kutsuvad uudistama. Sellega on rajatud nn. „KÜLA VÄRAV“, mis on määrava tähtsusega meie külaelu edendamisel ja eriti elanike kaasamisel ühistegevusse. 2003-2004 a. tähistasime küla esmamainimise 950. aastapäeva. Meil oli palju toetajaid ja küla talud said uhked suunaviidad. Juubeliaasta tähistamine tipnes küla kokkutulekuga ja vabaõhulavastusega Tarsi talu vabaõhulaval.

Samuti on 2004 a. veebruaris valminud Linnaaluste küla Arengukava, mis on heaks kiidetud ja tegevuskavaks võetud küla MTÜ-de koosolekul . Meie seltsi tegevus on tihedalt seotud Tarsi talus juba traditsiooniks saanud igasuvise kooliteatrite suvekooli korraldamisega. Selts lööb agaralt kaasa suvekooli projektide kirjutamisel, koolituste korraldamisel ja ühisürituste korraldamisel juba suvekooli toimumise ajal.

Järgnevatel hooaegadel on plaanis eelkõige juba rajatud objektide korrashoid ja samuti kooliteatrite suvekooli traditsiooni jätkamine. Uue projektina alustame juba 2012 aastal noorematele lastele mõeldud pärimuslaagrite korraldamise ja läbiviimisega. Lähitulevikus plaanime rajada küla jaanituleplatsi oma külakiigega, täiendada suusa- ja matkaradasid Keava mägedes ning Tarsi talu territooriumil.

Sügavamal südames on mõte ja soov rajada vaatetorn küla kõrgeima mäe tippu, ehitada Nurga talu maadele Küla Pühamu, kuhu eesti vabariigi ämmaemandad on avaldanud soovi istutada oma salu, korrastada Keava mõisaalad ühisüritusteks, istutada uus allee mõisa metsavahele, korrastada linnuste ümbrused koostöös arheoloogidega. Kas ja millal plaanid teoks saavad, seda näitab aeg. …AGA ÜKSKORD KINDLASTI….